Виховна робота

День вишиванки у Нововолинському ВПУ

Вишиванка не лише традиційна частина гардеробу українців, а й національний символ боротьби за незалежність, символ нескореності, незламності духу, символ надії та любові.

18 травня Нововолинське ВПУ долучилося до Всеукраїнського свята Дня вишиванки, яке з 2014 року стало міжнародним. Це свято покликане зберегти вишиту сорочку як матеріальну та духовну спадщину українського народу.

Педагоги та учні в цей день прийшли в училище у вишиванках. Прекрасні роботи юних майстринь з професії кравець, вишивальник у виставковій галереї порадували присутніх. Учні відвідали етнографічний музей «Волинський побут», де ознайомилися з роботами майстринь-прабабусь, із захопленням розглядали сорочки, їх крій, орнаменти, техніки виконання. Дівчата мали нагоду приміряти сорочки 40-60 років 20–го століття.

Члени учнівського самоврядування та Євроклубу «Юність» прийняли активну участь в акції «День вишиванки – свято національної єдності», де Бензель Альона презентувала волинську вишивку, представила свої роботи та вишиванки родини. У виконанні Мойсеєвої Діани, Шевчук Юлії, Лащук Людмили прозвучали вірші українських поетів про вишиванки. Діти ознайомились із програмами Дня вишиванки у ПТНЗ області.