КАЛЕЙДОСКОП ПОДІЙ

День пам'яті і примирення жертв Другої світової війни

9 травня 1945 року капітуляцією Німеччини закінчилася Друга світова війна у Європі

День, коли саме час згадати, що війна – це страшно, боляче і ще десятки років "відгукується" і тим, хто потрапив у її жорна, і їхнім дітям та онукам, нажаль, з кожним роком перетворюється: то на торжество маркетингу і пропагандистських міфів, як у Росії, то для побудови нової правди, як в Україні.

Війни на території України, і теперішня неоголошена, і друга світова – це не матеріал для пропаганди, а, насамперед, уроки, найчастіше – болючі та гіркі. Уроки, які треба глибоко і всебічно, без гонору і тверезо, вивчати, щоб робити з них правильні висновки, щоб не повторювати помилок і не множити ланцюг історичних поразок.

Хоча з точки зору інтересів України ми не можемо ставитися до Другої світової війни як до війни, у якій ми, українці, однозначно перемогли та, насамперед, це перемога всього українського народу у битві за своє життя. Це пам’ять про світлі подвиги і про трагічні жертви.

Все менше залишається учасників, ветеранів війни. Честь їм і шана живим! Вічна слава загиблим! Хай не згасає пам’ять про героїв!