Виховна робота

Розпочалася весняна толока

«Прикрасимо своє містечко, селище, свій рідний край»

Весна – найчарівніша пора року, вона пробуджує природу і спонукає нас активно взятися за благоустрій та санітарне прибирання навколишнього середовища. Ми повинні зберігати всі багатства, якими так щедро нагородила нас природа, з яких черпаємо силу, без яких неможливо уявити собі майбутнє. Адже захист довкілля – не чиясь забаганка, а потреба сьогодення. Згадаймо слова мудрих: «Якщо хочеш змінити світ, почни із себе». Так і ми розпочали із прибирання території нашого училища. «Прикрасимо своє містечко, селище, свій рідний край» – під таким гаслом пройшла учнівська толока в Нововолинському ВПУ.

Учні та викладачі, працівники нашого училища з 3 по 7 квітня стали учасниками весняної толоки. Були проведені роботи по впорядкуванню училищної території та прилеглого садка.

Група за групою виходили учні з граблями, лопатами, віниками та відрами. Всі з запалом працювали, прибирали територію та закріплені за ними клумби, висаджували квіти, кущі (самшит, лігуструм – 160 шт.), приготували місце для посадки нових дерев та влаштували екологічну акцію «Посади своє дерево» – оновили садок та паркову зону біля училища, висадили саджанці фруктових (черешні, груші, абрикоси, вишні – 7 дерев) та декоративних дерев (берези, сосни – 116 шт.), розчистили дерева, обрізали троянди, підбілили дерева та бордюри вздовж дороги. Юнаки прийняли участь в екологічній акції «Птахи нашого саду, допоможемо їм» – виготовили будиночки-шпаківні для проживання птахів та повісили їх у садку училища. Учні, що проживають у гуртожитку впорядкували могили невідомих солдатів та загиблих шахтарів.

Не шкодували часу й працівники училища – висаджували декоративні кущі.

Гуртом добре все робити, тому хоч кожен і працював у міру своїх можливостей та бажання, але результат очевидний – територія ожила, прикрасилась, як і все навколо. Завжди приємно, коли навколо чистота і порядок. Навіть погода сприяла піднесеному настрою, учасники весняної толоки попрацювали плідно та згуртовано, сповнені прагнення духовного очищення в очікуванні Великодніх Свят!