Виховна робота

Виховний захід в гуртожитку

В гуртожитку Нововолинського ВПУ в рамках тиждня природничо-математичних наук викладачем Бабійчук О.В проведений виховний захід «Павукоподібні-небезпечні представники у фауні України».

Учні детально ознайомилися з представниками іхсодових кліщів та отримали інформацію про небезпеку, яку несе укус кліща. З великою цікавістю учні розглядали будову гіпостома кліща, вивчали загальний вигляд самців і самок найбільш поширених у нас кліщів Dermacentor reticulatus, Dermacentor marginatus, Ixodes ricinus, також ознайомилися загальним виглядом найбільш небезпечного переносника кліщового енцефаліту тайгового кліща Іxodes persulcatus. Усі макросвітлини з сайту Брістольського університету http://bristoltickid.blogs.ilrt.org/key-to-genera/ixodes/ixodes-persulcatus.

Учні отримали рекомендації, як потрібно одягатися під час прогулянок до лісу, щоб вберегтися від укусів кліщів. У випадку, коли кліща виявили – як його вірно видаляти, куди звертатися по медичну допомогу та як зберегти кліща для подальших досліджень на наявність збудників інфекційних хвороб.

Після повернення з лісу потрібно ретельно перевірити та випрати і випрасувати одяг, так-як традиційне витріпування не звільняє від кліщів.

Слухачі дізналися про хворобу Лайма, перший випадок якої зареєстрований вже і в Нововолинську, та проінформовані про райони Волинської області, де циркулює вірус кліщового енцефаліту серед диких тварин.

Всі бажаючі змогли ознайомитися з пам’яткою «ЯК БЕРЕГТИСЬ ВІД ХВОРОБ, ЩО ПЕРЕДАЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ УКУС КЛІЩА», розроблена фахівцями епідеміологічного відділу Управління організації державного санітарно – епідеміологічного нагляду Головного управління Держсанепідслужби, яка відтепер є в гуртожитку.