Виховна робота

Вчимося дружити з природою

8 лютого в гуртожитку Нововолинського ВПУ викладач біології Оксана Василівна Бабійчук провела цікаву і змістовну бесіду про фауну поліських лісів, про безпеку при зустрічі із зміями, про відмінність отруйних і неотруйних плазунів, а також першу допомогу при укусі гадюки, або іншої отруйної змії.

Отже, зараз, озброєні знаннями, ми будемо сміливо ходити до лісу по гриби та ягоди.

На території України зустрічаються отруйні представники герпетофауни: гадюка звичайна Vipera berus , гадюка степова Vipera renardi, гадюка Нікольського Vipera nikolskii. Гадюка звичайна поширена на значній території України, часто зустрічається на Поліссі, Прикарпатті і в Карпатах. Подорожуючи і відпочиваючи на природі, ми можемо зустріти цих плазунів. Необхідно знати особливості їх біології, вміти відрізняти від місцевих неотруйних видів.

Гадюка степова Vipera renardi, гадюка Нікольського Vipera nikolskii занесені до Червоної Книги України, на території Волині не зустрічаються, проте потрібно вміти відрізняти цих гадюк в природі. Гадюка степова зустрічається в Криму, на Лівобережній Україні та деяких областях Правобережжя. Гадюка Нікольського або гадюка лісостепова поширена в лісостеповій зоні, більш чисельна на Лівобережній Україні.

Цікавим і несподіваним доповненням до розділу ”Надання першої допомоги при укусі гадюки звичайної” стала розповідь Світлани Стець, яка мала практичний досвід у наданні такої допомоги. Життєвий досвід Світлани спонукав усіх слухачів приділити увагу власній безпеці у лісі.

Загалом учні з північних поліських районів зустрічали гадюку звичайну у лісах і впізнавали її на світлинах, в той же час мешканці Іваничівського, В.Волинського районів такого досвіду не мають.

Учні вправлялися у визначенні за діагностичними ознаками гадюки звичайної, дізналися про сіру, коричневу та темну форму гадюки звичайної.

На завершення заходу- тренінг у визначенні місцевих представників герпетофауни за світлинами провідних герпетологів України.