КАЛЕЙДОСКОП ПОДІЙ

Січнева конференція у Нововолинському ВПУ

04-05 січня у Нововолинському ВПУ в контексті реалізації нової науково-методичної проблеми було проведено січневу конференцію «Прийоми формування внутрішньої мотивації до навчання через самостійну та пошукову діяльність».

Під час пленарного засідання, яке проходило четвертого січня, педагоги училища заслухали рекомендації з досвіду застосування методів позитивної навчальної мотивації своїх колег. Так, зокрема, викладач української мови та літератури Наталія Дудюк розкрила ідею впровадження нетрадиційного підходу до формування навичок написання творів через створення фанфіків; викладач біології Любов Левчук ознайомила з прийомами зацікавлення матеріалом складних тем шляхом доступних дослідів, зв’язку з життям і професією; Олена Лешко, викладач правознавства, торкнулась проблеми ефективного національно-патріотичного виховання мотивацією дослідницької та проектної діяльності; викладач предметів професійно-теоретичної підготовки Галина Ненько звернула увагу на низький рівень внутрішньої мотивації під час становлення до професії та поділилась прийомами формування внутрішніх мотивів.

Крім того, педагогічні працівники вкотре обговорили форми дистанційної роботи, переваги використання «хмарних» технологій.

П’ятого січня практична робота конференції була спрямована на вдосконалення навичок роботи в «хмарних» сервісах, а саме, в Google Drive. Методист училища Ніна Рощина, яка координувала спільну роботу в сервісі, підготувала рекомендації користувачам, створила банк облікових записів, що в подальшому дозволить модернізувати як роботу педагогів так й систему внутриучилищного контролю.

За резолюцією конференції було вирішено: у роботі методичних і циклових комісій вивчати досвід формування позитивної навчальної мотивації, здійснювати моніторинг її рівня; розглянути матеріали роботи конференції на засіданні науково-методичної ради; оформити збірник матеріалів конференції.