Виховна робота

Тиждень правових знань

З 05 по 09 грудня 2016р. у стінах Нововолинського ВПУ проходить Тиждень правових знань до Дня захисту прав людини та прийняття Декларації прав людини ООН.

05 грудня 2016р. о 1220 год. в кабінеті правознавства було проведено олімпіаду серед учнів І курсу, участь у якій взяли 16 учнів з різних груп. За результатами перевірки завдань членами журі І місце зайняв Скрипчук Вадим (група № 21), ІІ місце – Мартиненко Аліна (група № 44), ІІІ місце – Борзюк Ліза (група № 47).

06 грудня 2016р. відбулась вікторина на тему «Твій правовий світогляд». Учні групи № 50 змагалися між собою за першість, вирішуючи різноманітні завдання і даючи відповідь на питання, в результаті перемогла дружба.

07 грудня 2016р. відбулася зустріч учнів із дільничним інспектором поліції Іваничівського району, який розповів учням про юридичну відповідальність, з якого віку настає адміністративна, кримінальна, що таке злочин, що таке проступок, як уникнути правопорушення. Учні задавали питання про розмір штрафу батькам за невідвідування учнями занять, адже це неналежне виконання батьками своїх обов’язків.

Після зустрічі відбувся урок-лекція, присвяченій темі «Торгівля людьми. Як уникнути і зупинити?», де викладач правознавства Лешко О.А. розповіла про поняття «торгівля людьми», причини, види та етапи експлуатації людей. Пояснювала міфи та стереотипи щодо торгівлі людьми, зокрема:

  1. Зі мною такого не станеться.
  2. Торгівля людьми – це торгівля виключно лише молодими жінками.
  3. Тільки малоосвічені, наївні люди можуть стати жертвами торгівлі.
  4. Друзі та родичі не можуть бути замішані у торгівлі людьми.
  5. Довести вину і покарати торговців людьми неможливо.

Було надано корисні поради щодо того, якщо всі вирішили працювати за кордоном, якщо ви їдете навчатись за кордон, якщо ви плануєте вийти заміж за іноземця.

Представлено відеоматеріали «Не продавай себе» та презентацію до теми.

Протягом тижня проводиться анкетування учнів І курсу «Чи знаєш ти свої права й обов’язки як громадянина України?», результати якого будуть оприлюднені 09 грудня 2016р.