Виховна робота

День української писемності

9 листопада у стінах Нововолинського ВПУ до Дня української писемності був проведений виховний позакласний захід «Наша мова – мова вічної землі, наше слово – слово вічного народу», підготовлений викладачами історії та української мови Лешко О.А. та Дудюк Н.А.

Основний акцент дійства був зроблений на розвитку української писемності, слова від найдавніших часів до сьогодення. За допомогою презентації «Історія створення української писемності» учні дізнались про Нестора Літописця, Кирила і Мефодія, Івана Федора та познайомились із найбільшими культурними писемними пам’ятками старослов’янської мови: Пересопницьке Євангеліє, Остромирове Євангеліє та ін.

Неоминуто було і сучасне становище українського слова. Відмічено, що сьогодні вживається велика кількість суржику і сленгу, тому і змінюється духовний клімат України. Рідна мова – це порятунок від безпам’ятства, вона потрібна всім і у всі часи, для усвідомлення власної гідності й національної гідності.

Участь у заході взяли учні І-ІІІ курсів, які декламували вірші О. Софієнко, К. Барановської, С. Жук та ін., учнем ІІ курсу Піддубним Р. було виконано пісню гурту Океан Ельзи «Мить».

За допомогою презентації «Вони зберегли мову» познайомлено учнів з сучасними письменниками і виконавцями, що намагалися популяризувати українську мову. На завершення усі переглянули відео «Україна – це ти»» Тіни Кароль.

Усе минає, а слово залишається, тож хай живе, переживає століття й покоління. Найбільше диво – рідна мова! Хай живе Україна!