Виховна робота

Міжнародний день студента

Студенти – це один із самих прогресивних верств суспільства в усі часи. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь.

Щорічно 17 листопада святкується Міжнародний день студента. У Нововолинському ВПУ теж відзначили це свято. Петрович Яніна розповіла історію, яка розпочалася 28 жовтня 1939 року в окупованій фашистами Чехословакії. Празькі студенти і їх викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю започаткування республіки у 1918 році. Підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, при цьому був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал.

Його похорони 15 листопада 1939 року знову переросли в акцію протесту. Десятки студентів були арештовані. 17 листопада гестапівці та есесівці рано вранці оточили студентські гуртожитки. Більше 1200 учасників акції були арештовані та переведені в концтабір Зансенхаузен. Дев’ять студентів та активістів студентського руху стратили без суду в застінках тюрми празького району Рузіне. За наказом Гітлера усі чеські вищі навчальні заклади були закриті до кінця війни.

Похорони студента медичного факультету Яна Оплетала

На честь цих подій на Всесвітньому конгресі був встановлений Міжнародний день студента Українська спільнота, відчуваючи глибоку солідарність до принципів демократії, з ініціативи студентської молоді, приєдналося до цієї міжнародної ініціативи і закріпило в своєму законодавстві День студента, що відзначається 17-го листопада додатковим Указом Президента України від 16 червня 1999 року № 659/99.

Проте студентські традиції стосуються не тільки свят, і з їх дотриманням іноді трапляються курйози. Наприклад, один студент в Оксфорді під час іспиту зажадав кухоль пива - мовляв, це давня традиція університету. Викладач задовольнив прохання - такий звичай дійсно був у XVIII столітті - однак відплатив знахабнілому молодикові його ж монетою. Він оштрафував його за те, що молодий чоловік порушив ще одну традицію: прийшов на іспит не при шпазі.

Є й безліч інших звичаїв: у Єльському університеті проводиться забіг в «костюмах Адама і Єви», а в Польщі в ніч перед врученням диплома одягаються в безглуздий одяг статуї фехтувальника, що стоїть перед Вроцлавським університетом. Всі традиції говорять про те, що студенти намагаються жити повним життям і відносяться до всього з неабияким гумором. А це, погодьтеся, не найгірші якості.

Кушинська Марія та Перегубко Роман ознайомили присутніх з роботою учнівського комітету училища, розповіли про центри, події, заходи та буденне життя учнівського самоврядування.

На захід завітала Олександра Струбицька – представник народного депутата Ігоря Гузя, яка вручила подяки та грошові винагороди за сумлінну працю голові учнівського комітету училища Кутасевич Юліані та голові ради гуртожитку Чудінову Дмитру.

Адміністрація училища приєднується до привітань, бажає завжди бути цілеспрямованими, переможцями по життю, не втрачати дух свободи і впевнено дивитися в завтрашній день!